top of page

SELFIE-інструмент самооцінки ефективності впровадження цифрових технологій в освітньому процесі

Звіт
про роботу опорної школи з питань моніторингу якості освіти Центрально-Міського району м. Кривого Рогу

Моніторинговий супровід діяльності закладу як ефективний інструмент педагогічного менеджменту

Розробка та впровадження кваліметричних моделей для здійснення комплексного моніторингу успішності учнів з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання 

Моніторинг ефективності технологій дистанційного навчання

Нормативні документи

Технологія проведення моніторингових досліджень

Аналітична довідка

Готовність педагога до змін у системі освіти 

Аналіз анкет

Аналіз стану впровадження моніторингу Ц-М

Кваліметрична модель діяльності учнів

Практичні завдання № 1-5

Методичний посібник. Рачкєєва Вікторія.

ПОГОДЖУЮ

 

Консультант

КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників»  КМР

__________Людмила Гребенщикова

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

 

Директор

КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» КМР

____________     Світлана Ратєєва

 

 

МІСЬКА ПЕДАГОГІЧНА СТУДІЯ

 

ОРГАНІЗАЦІЯ МОНІТОРИНГУ УСПІШНОСТІ

УЧНІВ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ

 

ПРОГРАМА ЗАХОДУ

МЕТА:

 

  • проаналізувати нормативно-правову базу з інклюзивної освіти та моніторингу якості загальної середньої освіти, відобразити послідовність кроків реалізації індивідуального освітнього маршруту дітей з особливими освітніми потребами;

 

  • розглянути ключові принципи складання індивідуальної програми розвитку дитини та окреслити роль моніторингових відстеженьу забезпеченні успішності учнів з особливими освітніми потребами;

 

  • презентувати досвід роботи педагогічного колективу КЗШ №28 щодо використання кваліметричних моделей в ході організації моніторингу успішності учнів з особливими освітніми потребами;

 

  • обговорити проблеми щодо впровадження інклюзивного навчання та окреслити можливі напрямки використання моніторингових досліджень з питань організації інклюзивної освіти

 

заступники директорів з навчально-виховної роботи, вчителі інклюзивних класів, асистенти вчителів, практичні психологи, соціальні педагоги, вчителі-дефектологи, вчителі-логопедизакладів загальної середньої освітим. Кривого Рогу

 

ДАТА ПРОВЕДЕННЯ:11лютого 2021року

 

ЧАС ПРОВЕДЕННЯ: 14.00 – 16.00 (онлайн)

 

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: м. Кривий Ріг, вул. Українська, 202 в,

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №28,

е-mail:kzsh_28@ukr.net,сайт: https://sites.google.com/view/kzsh28

ФОРМАТ ПРОВЕДЕННЯ: : відеоконференція GoogleMeet

ПОСИЛАННЯ: https://meet.google.com/wtz-srit-min   

МОДЕРАТОРИ:Людмила Гребенщикова, консультант КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» КМР;

Оксана Шахманцир, заступник директора з навчально-виховної роботи Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №28

 

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ

Час

Тема

Спікер

13.45-14.00

Підключення учасників міської педагогічної студії за посиланням

 Тетяна Кучеренко, вчитель інформатики КЗШ №28

 

14.00-14.10

Відкриття методичного заходу.

Окреслення плану роботи, мети та завдань

Людмила Гребенщикова, консультант КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників»  КМР

14.10-14.20

Нормативно-правова база моніторингууспішності учнів                      з особливими освітніми потребами як складової індивідуальної програми розвитку

Оксана Шахманцир, заступник директора з НВР КЗШ №28

14.20-14.30

Особливості оцінювання навчальних досягнень учнів з особливими освітніми потребами

СвітланаМаркіна,вчитель початкових класів КЗШ №28

14.30-14.40

Використання платформ Classtime, GoogleClassroom для здійснення моніторингу успішності

Світлана Корженівська,

вчитель КЗШ №28

14.40-14.50

Учнівське портфоліо та щоденник спостережень як інструменти для здійснення моніторингових відстежень

Вікторія Швець,

асистент вчителя КЗШ №28

 

14.50-15.10

Корекційна робота в освітньому просторі закладу загальної середньої освіти

Любов Меркульєва,

вчитель-дефектолог КЗШ №28

Світлана Виноградова

вчитель-логопед КЗШ №28

15.10-15.20

Психологічний супровід процесу навчання дітей з особливими освітніми потребами

Марина Ляса, практичний психолог КЗШ №28

15.20-15.30

Розробка та впровадження кваліметричних моделей для здійснення комплексного моніторингу в умовах інклюзивного навчання

Оксана Шахманцир, заступник директора з НВР КЗШ №28

15.30-15.50

Відкритий мікрофон. Відповіді на запитання, обмін думками

Оксана Шахманцир, заступник директора з НВР КЗШ №28

15.50-16.00

Підсумки, рекомендації

Людмила Гребенщикова, консультант КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників»  КМР

Рекомендації

 

    Керуючись нормативно-правовими документами щодо організації інклюзивного навчання  в умовах закладу загальної середньої освіти, обговоривши теоретичні та практичні аспекти впровадження  моніторингового супроводу освітньої діяльності дітей з особливими освітніми потребами, учасники методичного заходурекомендують:

  1. Керівникам закладів загальної середньої освіти:

    1. Ознайомити педагогічних працівників з особливостями моніторингових досліджень успішності освітнього процесу учнів з особливими освітніми потребами.

    2. Упроваджувати системну взаємодію всіх учасників команди психолого-педагогічного супроводу для забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами.

  2. Командам психолого-педагогічного супроводу:

    1. Здійснювати моніторинговий супровід навчання дітей з особливими освітніми потребами згідно з нормативно-правовою базоюз інклюзивної освіти та моніторингу якості загальної середньої освіти.

    2. Враховувати актуальні та потенційні можливості учнів з особливими освітніми потребами при визначенні напрямів та критеріїв моніторингових відстежень.

    3. Дотримуватись особистісно-орієнтованої моделі навчання. Планувати індивідуальну траєкторію розвитку на основі моніторингових відстежень.

    4. Здійснювати комплексний моніторинг успішності учнів з особливими освітніми потребами, включаючи корекційну складову та психологічний супровід.

    5. Використовувати кваліметричні моделі для відстеження динаміки освітнього процесу дитини з особливими освітніми потребами.

  3. Керівникам опорних шкіл з питань освітнього моніторингу:

    1. Надавати консультативну допомогу у формуванні моделей моніторингових досліджень в інклюзивних класах.

    2. Включити питання використання моніторингових досліджень інклюзивної освіти до планів роботи районних опорних шкіл.

    3. Презентувати досвід роботи закладів загальної середньої освіти з питань моніторингу освітнього процесу учнів з особливими освітніми потребами у ЗМІ та на сторінках міського сайту «Моніторинг від А до Я».

Засідання міської педагогічної студії, яке відбулося 11 лютого на базі Криворізької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 28, було присвячено актуальній для педагогічної спільноти міста і країни темі – «Організація моніторингу успішності учнів з особливими освітніми потребами». Учасниками онлайн-зустрічі стали заступники директорів з навчально-виховної роботи, учителі інклюзивних класів, асистенти вчителів, практичні психологи, соціальні педагоги, учителі-дефектологи, учителі-логопеди закладів загальної середньої освіти міста. З нормативною базою з питань моніторингу успішності учнів з особливими освітніми потребами як складової індивідуальної програми розвитку, а також ізпрактичними розробками кваліметричних моделей для здійснення комплексного моніторингу в умовах інклюзивного навчання ознайомила студійців Оксана Шахманцир, заступник директора з навчально-виховної роботи КЗШ № 28. Досвідом роботищедро ділилися запрошені спікери, зокрема учитель початкових класів Світлана Маркіната асистент учителя Вікторія Швець розповіли про особливості оцінювання навчальних досягнень учнів з ООП та роль учнівського портфоліо і щоденника спостережень як інструментів для моніторингових відстежень; використання платформ Classtime та GoogleClassroomдля здійснення моніторингу успішності продемонструвала учитель української мови та літератури Світлана Корженівська. Учитель-дефектолог Любов Меркульєва та учитель-логопед Світлана Виноградова поділилися досвідом корекційної роботи в освітньому просторі закладу загальної середньої освіти, а практичний психолог Марина Ляса наголосила на важливості психологічного супроводу процесу навчання дітей з ООП.

У ході роботи студії учасники обмінювалися думками щодо можливих напрямків використання моніторингових досліджень в організації інклюзивної освіти та реалізації індивідуального освітнього маршруту дітей з особливими освітніми потребами, розробили ряд методичних рекомендацій для криворізьких освітян.

28.02.2018 - "МЕТОДИЧНИЙ ПРАКТИКУМ ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ДЛЯ ЗДІЙСНЕННЯ МОНІТОРИНГОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ"

28 лютого 2018 року на базі Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №28 було проведено методичний практикум «Використання інформаційно-комунікаційних технологій для здійснення моніторингових досліджень» для заступників директорів з навчально-виховної роботи Центрально-Міського району.

В ході заходу було акцентовано увагу учасників на науковому обґрунтуванні моделі управління освітнім процесом навчального закладу, комплексі алгоритмів діяльності, що спираються на системний моніторинг якості загальної середньої освіти. Шахманцир О.В., заступником директора з навчально-виховної роботи КЗШ №28 обґрунтовано доцільність та надано практичні рекомендації щодо використання методів математичної статистики, квадрант-аналізу та кваліметричного підходу для обробки результатів моніторингових досліджень. Вчителі Новгородський В.О., Корженівська С.М. ознайомили присутніх з методиками створення анкет та тестів за допомогою додатків Google  Форми та Google Клас.

Присутні надали схвальні відгуки стосовно практичного формату зустрічі, можливості опрацювання запропонованих методик  в ході виконання тренувальних завдань.

Обговоривши теоретичні та практичні аспекти використання ІКТ для здійснення моніторингових досліджень, учасники методичного практикуму  рекомендують використовувати можливості інформаційно-комунікаційних технологій для подальшого впровадження та вдосконалення технології моніторингу якості освіти.

bottom of page